-katirlar-gulsun-halinize.html" /> " /> "/>

Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..

KATIRLAR GÜLSÜN HALINIZE

KATIRLAR GÜLSÜN HALINIZE
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2012-08-18 - 00:17


KATIRLAR GÜLSÜN HALİNİZE SLOGANI İLE İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYORUZ.

KATIRLAR GÜLSÜN HALİNİZE SLOGANI İLE İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYORUZ.

  BALYOZ GAZETESİ GURURLA SUNARKATIRLAR GÜLSÜN HALİNİZE SLOGANI İLE İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYORUZ.

BU HAFTAKİ KONUMUZ PLASTİK MERMİLER VE KONUĞUMUZ EMNİYETPLASTİK MERMİ GENEL MÜDÜRÜ.

 Değerli okurlar  Balyoz Gazetesine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederiz. Muhabirlerimiz sizlere en güncel, en doğru haberleri ulaştırmak için yoğun çaba sarfetmektedirler. Ve bu haftanın konusu Plastik Mermiler.

 Biliyorsunuz son Zamanlarda sağlık bakanının „Polisin Kullandığı Gaz Zararlı değildir biz her akşam ailece göz yasartıcı gaz seansı alıyoruz hatta basından gözleri yaş dolu, Sayın Erdoğan, Sayın Gül, Sayın Arınçın resimlerinide görmüşsünüzdür. Bakanlığımız nezdinde başbakanımıza, cumhurbaşkanımıza tavsiyede bulunduk ve kendileri bizleri kırmadı ve onlarda ailece bu seansa başladı“ demesi üzerine Doktorlardan şok bir açıklama geldi. Türkiye Tabipler Birliği ve GAZ SAGLIĞA ZARARLIDIR dedi. Bunun üzerine SAĞLIK BAKANIMIZ DA „ 1 Nisan şakası Yaptığını“ söyledi.

Ve ardından haber bültenlerinde aşağıdaki haber geçti.

 „İstanbul Emniyeti yasadışı gösterilerde biber gazının kullanımının yanı sıra plastik mermi de atan ayrıca topluluk içindeki 'provokatör' olduğu öne sürülen kişileri renkli boyayla işaretleyecek tüfek aldı.

  İstanbul Emniyeti, yasadışı gösterilerde biber gazının kullanımının yanı sıra plastik mermi de atan ayrıca topluluk içindeki 'provokatör' olduğu öne sürülen kişileri renkli boyayla işaretleyebilen Belçika yapımı FN 303 marka otomatik tüfek aldı. Polis tüfeklerle boyadığı kişileri, grup dağılırken gözaltına alacak.

  Silahlar hakkında bilgi veren komiser yardımcısı Samet Korkmaz “Bizim amacımız, bu silahla mermilerin içerdiği boyayı kullanarak, provokatör şahısları belirleyip, grup dağılırken çıkış noktalarında gözaltına almak” diye konuştu.

  Korkmaz FN 303'te kullanılan dört çeşit mermi olduğunu kaydederek, “Kırmızı renkli mermimiz var. Bu fişek yüzde 10 – 15 civarında biber gazı içeriyor. Şahsa uygulandığı zaman darbe etkisinin yanı sıra şahıs biber gazından da etkileniyor. Sarı renkli mermiyi de şahısları belirleyerek, gözaltına almak için kullanacağız. Renksiz olan ve herhangi bir boya maddesi içermeyen gri renkli mermi ise darbe etkisi yapıyor” dedi.

  GÖĞÜSTEN VURACAK

Korkmaz, silahın çevik kuvvet biriminde eğitim alan polislerce kullanıldığını, silahın kullanım alanının göğüs bölgesi olduğunu belirtti. Korkmaz, “Son çare olarak bu silahı kullanıyoruz. 30 metre mesafeden yaralayıcı etkisi bulunmuyor” diye konuştu.“

 Muhabirlerimiz Emniyet Plastik Mermi Genel Müdürüne Bazı Soru işaretlerini iletti. Röpörtajımızdan bazılarını sizlerle paylaşıyoruz

 1- Polis Neden Plastik Mermi dönemi başlatıyor?

 Cevap: Göstericilerin Polisin Gazlı saldırısına bulduğu LİMON lu çözüm. Her Gösteri esnasında Türkiye yi Limon SIKINTISINA SOKUYOR  Ve Stoklarda LİMONUN kalmaması üzerine eylemlere katılmayanlara karaborsadan 10 kat fazlasıyla satıldığından dolayı.

 2- Polisin Kullanacağı Plastik Mermiler neden Boyalı?

 Cevap: Polislerin çoğunun çocukluğunu yaşayamadığı  için bu tür eylemlerde çocukluklarını yaşamalari için. Batı ülkelerinde de moda olan ve ülkemize yeni yeni  getirilen Paintball ı hem dünyaya hemde türkiyeye tanıtmak için.

 3- Polis Eylem Esnasında Boyalı Mermi ile işaretlediğini sonra nasıl gözaltına alacak?

 Cevap:  Biliyorsunuz evde annelerimiz çok titizdir. İsterlerki Giyindiklerimiz hep temiz kalsın. Boyalı mermi kullanmamızdaki amac Göstericinin tiişrtünü kirletmek ve bu amaçla göstericinin annesinden fırça yemesini sağlamak ve hatta ileride tv programlarında annelere bu konu ile ilgili dersler vermek mesela eve boyalı bir tişörtle gelen çocuğuna 1 hafta o boyalı tişörtle gezmesi cezasının verilmesini yaygınlaştırmak. 1 Hafta içerisinde o boyalı tişörtü gördüğümüzde hemen gözaltına almak.

 4- Peki Boya İşcileri biliyorsunuz genelde iş kiyafetleri ile geziyorlar. Ve elbiseleri hep boyalı Göstericiler ile karıştırılma gibi bir sorun var ortada. Buna çözüm Buldunuz mu?

 Cevap:  Evet Buna Çözüm biraz zor oldu ama en sonunda bulduk. İstihbarat birimlerimiz nezaman nerede bir gösteri olduğu duyumunu merkez noktalarına bildirecek. Merkez  Noktamızdan Polis müdürlüğümüzde özel yetiştirilmiş Davul ekibimiz (Hani Ramazan Davulcuları varya Onlardan) Gece Bütün caddelerde Su anonsu geçecek. „duyduk duymadık demeyin, yarın bir gösteri düzenlenecek şu saat itibari ile boya ve badana işçilerine ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.“ Bu sayede bu sorunda ortadan kalkıyor.

 5- İlginç bir çözüm devam edelim o zaman. Eylemlerde o kalabalıkta polisler göstericileri nasıl göğsünden vuracak?

 Cevap:  Güzel bir soru. Öncelikle polis teşkilatında gözleri ŞAŞI olan polisler bu silahı kullanacak teşkilatımıza bir karalama getirilmemesi için mesela polis göstericiyi bilerek kör etti dedirtmemek için bu SEÇKİN ŞAŞI  POLİSLERİ kullanarak Silahın dogru şekilde kullanılmasını sağlamak.

 6- Peki Göstericilerin plastik mermi kıyağınıza bir güzellik yapıp onlarında plastik taş dönemine geçmelerine ne diceksiniz?

 Cevap: Öncelikle Bütün göstericilerimize teşekkür ediyoruz. Polis Gösterici  Elele kampanyasının sloganı zaten sana plastik mermi atana sen de plastik taş at olmalı. Fakat Göstericilerden rica ediyoruz Plastik Taşları Kafamıza değil göğsümüze atsınlar. Çünkü Kafaya geldiğinde ağır yaralanmalara neden olabiliyor. Ve cok acıtıyor.

 7- Gecen Bir göstericin Polisin Attığı 1

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
71455
Güvenlik kodu giriniz
: